Buchty- bułeczki drożdżowe z nadzieniem, które są tradycyjnie wypiekane w Czechach, stanowią jedną z głównych, narodowych potraw czeskiej kuchni. Tradycyjne czeskie buchty nadziewane są makiem, powidłami lub twarogiem. Podobno każda czeska gospodyni ma swój własny przepis na buchty, i to niekoniecznie drożdżowe, i własne pomysły na nadzienie. Swoich zwolenników mają buchty z owocami bądź nutellą. Piecze się również buchty bez nadzienia, ale wtedy najlepiej smakują posmarowane masłem, miodem lub dżemem. Niektórzy jedzą je także wraz z budyniem waniliowym. Są mięciutkie i puszyste, a ich smak jest maślany. Nigdy się ich nie lukruje, ale zdarzają się bułeczki posypywane cukrem pudrem.
—–
REKLAMA
Remontujesz mieszkanie? Budujesz dom? Drzwi wewnętrzne Wrocław to bogata i ciekawa oferta!

Szukasz niezwykłego miejsca na spędzenie niezapomnianych wakacji? Bułgaria wczasy to rozwiązanie dla poszukujących relaksu i zabawy.

Urlop nad Bałtykiem może być naprawdę wspaniały. Jastrzębia Góra noclegi to kwatery pod wynajem bezpośrednio od właścicieli!
—–
Bułeczki są dosyć proste do przygotowania. Piecze się je w piekarniku lub piecu. Z dobrze wyrobionego ciasta drożdżowego wycina się krążki o średnicy jaką ma szklanka i pozostawia do wyrośnięcia. Część osób robi z ciasta wałek i kroi go na plastry. Następnie taki plaster należy lekko spłaszczyć, nałożyć na niego powidła i skleić. Jak już przypominają małe bułeczki to układa się je na blasze sklejeniem do dołu, blisko siebie, aby w czasie pieczenia połączyły się bokami. Najlepiej smakują jeszcze ciepłe. Idealne na śniadanie.