Przyjemne, ciepłe okłady z najlepszego torfu, romantyczne spacery po renesansowym mieście, wspaniały krajobraz tysięcy stawów i gastronomiczne specjały, które zachwycą nawet najwybredniejszego smakosza. To oferuje uzdrowisko Trebon.

Również noclegi Słowacja oferuje w przepięknych uzdrowiskach, które dodatkowo zapewniają liczne zabiegi. Ośrodki spa i gabinety kosmetyczne proponują turystom relaksujące i uzdrawiające zabiegi.

Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób aparatu ruchu, chorób reumatycznych, po urazach oraz w rekonwalescencji po operacjach i pobudzani ogólnej kondycji ciała i umysłu. Miejscowa specjalność – naturalne leczenie torfem, którego złoża znajdują się w pobliżu miasta – służą zarówno leczeniu, jak i przyjemnemu relaksowi. Torf jest specjalnie przygotowywany w formie przyjemnej kąpieli lub okładów, podczas których ciało jest dokładnie rozgrzewane. Rezultatem jest rozluźnienie mięśni, złagodzenie bólu i ułatwiona regeneracja.

Liczne zabiegi oferowane są w ośrodkach spa. Aurora Spa proponuje pełną gamę usług odnowy biologicznej z okładami i kąpielami. Jest tu także salon fryzjerski i pedicurzystki, kawiarnia. W centrum odnowy biologicznej znajduje się również basen z lekko słoną wodą, brodzik dla dzieci, sauna i łaźnia parowa. Berta Spa oferuje zabiegi oparte na połączeniu kąpieli borowinowych, okładów i masaży. Po relaksujących zabiegach warto spróbować likieru Brusinka.

Byłoby trudno wyobrazić sobie piękniejsze miejsce na doskonały wypoczynek. Trebon jest jednym z najbardziej bajkowych miast w południowych Czechach. I tak jak Primosten apartamenty, tak i Trebon oferuje komfortowe kwatery w atrakcyjnej cenie. Między zabiegami można odwiedzić lokalny, renesansowy zamek ze stałą ekspozycją Trebon. Można też wspiąć się na szczyt wieży ratuszowej, która zapewnia wspaniały widok na historyczne centrum miasta. Również warto wybrać się na wycieczkę do Grobowca Schwarzenbergów, miejsca spoczynku 27 członków słynnej rodziny, która należała do najbogatszych i najbardziej wpływowych rodzin Europy w Czechach.

Wiele imprez kulturalnych odbywa się w mieście co roku, jak np. Floral Trebon w kwietniu, międzynarodowy festiwal filmów animowanych AniFest w maju i festiwal muzyczny poświęcony słynnej, czeskiej śpiewaczce operowej Emmie Destinn, który odbywa się w lipcu.

Trebon jest wspaniałą bazą wypadową do zwiedzania okolicy. Można stąd wybrać się do jednego z najpiękniejszych miast w Europie, jakim jest Cesky Krumlov, które dzięki swoim urokliwym zabytkowym centrum został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto także odwiedzi eleganckie rezydencje szlacheckie w Hluboka i Jindrichuv Hradec.